Grupa Meblarska to meble na wymiar i autorskie produdkty.

Zadzwoń do nas +48 505 130 084

Tadeusza Borowskiego 2, Warszawa

POn - Pt 9 - 16

Top

Kuchnia na Wymiar – Oliwka Cordoba / Lakier RAL 9010

  |    |    |  Kuchnia na Wymiar – Oliwka Cordoba / Lakier RAL 9010

Kuchnia na Wymiar – Oliwka Cordoba / Lakier RAL 9010

Kuchnia została zaprojektowana przez zewnętrznego architekta.

Całe pomieszczenie jest wizualnie podzielone na dwie części ciemny dół z uchwytami i i jasna góra jednolita bez żadnych dodatków.

Zgodnie z projektem:

  • Szafki na dole to fornir Oliwka Cordoba OLC – X27/HP producenta Classic Veneer polakierowany na półmat.
  • Górne szafki wykonane lakier półmat w kremowej barwie RAL 9010.
  • Ciemny Blat to Rabac FG – F76028 (R6234) producenta  Pfleiderer

 

Dzięki naszym sugestiom pojawiły się czarne dodatki, które dodały projektowi mocnego charakteru:

  1. Czarne cokoły pod szafkami, zamiast wstępnie ustalonych szarych.
  2. System szuflad BLUM tandembox w kolorze czarnym – dostępny na naszym rynku już od jakiegoś czasu, ale nadal rzadko spotykany.
  3. Proste czarne uchwyty w szafkach dolnych.

Ciekawym zabiegiem jest ciągłość słojów na wszystkich frontach z forniru i chociaż przy mniejszych słojach jak tu efekt nie jest aż tak mocny, jednak warto do niego dopłacić, gdybyśmy go nie zastosowali stracilibyśmy wrażenie jednolitości powierzchni, które teraz robi subtelne wrażenie ekskluzywności tego projektu.

Biorąc pod uwagę założenia projekty, zadbaliśmy by fronty w górnych szafkach zostały również tak zaprojektowane, aby nic nie przerywało ich linii. Dwumilimetrowy frez oraz odstępy między frontami jako całość dają efekt “tabliczki czekolady”. Aby go nie zaburzać szafki zostały pozbawione wszelkich uchwytów. Otwierają się dzięki zastosowaniu bezdotykowych systemów typu tip-on.

 

Ciekawostki z realizacji projektu

Przez to, że meble w kuchni mają kształt litery C bardzo ważna była precyzja pomiaru pomieszczenia i zaprojektowania wszystkich elementów ponieważ jeśli np. w wymiarach blatu zabrakłoby 2mm więcej to stracilibyśmy licowanie go na drugim końcu kuchni. Aby otrzymać taki efekt zmierzyliśmy całą kuchnię za pomocą laserowego miernika i stworzyliśmy z chmury punktów model 3d pomieszczenia dokładnie odwzorowujący rzeczywiste wymiary. Dzięki temu już na etapie modelu 3d pomieszczenia wiedzieliśmy jak meble będą wpasowywać się w rzeczywistości w kuchnię.

 

Cała instalacja wentylacyjna nie została niestety ukryta w suficie podwieszanym stąd musieliśmy sprytnie schować ją w szafkach. Jest to dosyć skomplikowana konstrukcja. Tam gdzie było to możliwe została ukryta za plecówkami wpuszczanymi we wcześniej zrobione frezy, bądź zostały wykonane sprytne maskownice.

 

Wymagającą częścią w projekcie były szafki narożne, które często są wyzwaniem. Dodatkowo górny rząd szafek jest bardzo głęboki. Przez co narożne szafki musiały mieć aż 3 punkty podparcia na szynie. Aby zmniejszyć widoczną szparę między drzwiami fronty nachodzą na siebie. Wiąże się to z tym, że muszą być otwierane w odpowiedniej kolejności. Efekt wizualny rekompensuje tę niedogodność.

 

Konstrukcja blendy lodówkowej została zrobiona z dużej lakierowanej płyty i zlicowana ze ścianą co do 1mm – tylko takie dopasowanie pozwala osiągnąć pożądany efekt.

 

W jednej z narożnych szafek zastosowaliśmy rozwiązanie “Lemans”, które pozwala zarówno na wygodny dostęp do rzeczy znajdujących się w szafce jak i dobre wykorzystanie przestrzeni, nie jest to wykorzystanie 100% powierzchni, jednak jest to solidna i wygodna opcja.

 

Z racji na ograniczony budżet w drugim narożniku zastosowaliśmy autorskie rozwiązanie, które również pozwala w części szafki wykorzystać prawie 100% powierzchni. Jest wygodne i dzięki zastosowaniu czarnego koloru płyty spójnie zamyka wnętrze tego korpusu.

Nad blatem zastosowaliśmy coraz popularniejsze oświetlenie led z włącznikiem zbliżeniowym umieszczonym w okolicy okapu, jest umieszczone w frezie zrobionym w prawie wszystkich wiszących szafkach.

 

Jednym z największych wyzwań w tej konkretnej kuchni była nierówność, która wyszła już podczas pomiaru. Mianowicie podwieszany sufit na całej długości nie trzymał poziomu – jest to stopniowa różnica w skrajnych punktach wynosząca ok. 2,5 cm. Klient nie chciał wyrównywać tej konstrukcji, a szafki wiszące oryginalnie miały licować się z sufitem podwieszanym.

Jeden z naszych designerów wpadł na szalony pomysł wykorzystania tej szczeliny do stworzenia subtelnego, nocnego podświetlenia kuchni, zrobiliśmy test na wizualizacji – symulacja wyglądała obiecująco, później test w rzeczywistej kuchni i finalnie przekuliśmy wadę w zaletę. Po dodaniu zbliżeniowego włącznika w okolicy murku jest to nie tylko ładny ale i bardzo funkcjonalny dodatek do kuchni. Idąc w nocy nalać sobie wody domownicy nie będą musieli zginać się w pół od rażącego światła skierowanego prosto w oczy.

 

Jeśli chcesz przeczytać więcej o tej realizacji zobacz nasz wpis, który jej dotyczy oraz obejrzyj film w którym opowiadamy o rozwiązaniach zastosowanych w tej kuchni. W artykule zobaczysz również jak wygląda proces powstawania kuchni na wymiar. Przedź do wpisu.

 

Jeśli nie chesz przechodzić do wpisu film możesz zobaczyć poniżej: