Film z realizacji.
Niżej znajdziesz informacje zawarte w filmie raz kilka dodatkowych ciekawostek.
Projekt kuchni zewnętrznego Architekta – z naszymi modyfikacjami.
Pomieszczenie wizualnie podzielone na dwie części – ciemny dół z czarnymi uchwytami i jasna, jednolita, gładka góra bez dodatków.
Elementy użyte w realizacji:
- Dolne fornty – fornir Oliwka Cordoba OLC – X27/HP producenta Classic Veneer pokryte lakierem z wykończeniem półmatowym.
- Górne fronty – lakier półmat w kremowej barwie RAL 9010.
- Ciemny Blat – Rabac FG – F76028 (R6234) producenta Pfleiderer.
Czarne dodatki to nasza sugestia – dodały projektowi charakteru.
Głównie to:
- Czarne cokoły pod szafkami, zamiast wstępnie ustalonych szarych.
- Systemy szuflad BLUM tandembox w kolorze czarnym – dostępny od jakiegoś czasu, ale rzadko spotykany.
- Proste czarne uchwyty w szafkach dolnych.
Ciągłość słojów na wszystkich frontach z forniru to również nasza inicjatywa. Przy mniejszych słojach, efekt nie bedzie aż tak widoczny na pierwszy rzut oka, jednak warto do niego dopłacić. Daje wrażenie jednolitości powierzchni – przy meblach na wymiar to ważny efekt.
Zadbaliśmy by fronty w górnych szafkach miały nieprzerwaną linię. Frez na krawędziach o promieniu 2mm + 4mm odstępy między frontami jako całość dają efekt “tabliczki czekolady”. Aby nie zaburzać dynamiki szafki zostały pozbawione wszelkich uchwytów dodatkowych ozdobników (frezó itp.). Otwieranie na system tip-on.
Między dwoma rzędami szafek górnych zastosowaliśmy dużą, lakierowaną blednę. Przy zamkniętych frontach daje ona wrażenie, że szafki górne są jednolitą bryłą. Poświęcenie 18mm wysokości powierzchni użytkowej kilku szafek zdecydowanie było warte efektu.
Ciekawostki z realizacji projektu
Przez to, że meble w kuchni mają kształt litery C ważna była precyzja pomiaru pomieszczenia jeśli np. w wymiarach blatu, na jednym końcu kuchni, zabrakłoby 2mm to stracilibyśmy licowanie go na jej drugim końcu. Stąd zmierzyliśmy całą kuchnię za pomocą laserowego miernika i z chmury punktów stworzyliśmy model 3d pomieszczenia. Dokładnie odwzorowujący rzeczywiste pomieszczenie. Dzięki temu jeszcze przed produkcją wiedzieliśmy jak meble będą wpasowywać się w rzeczywistości w kuchnię.
Instalacja wentylacyjna nie została ukryta w suficie podwieszanym stąd musieliśmy sprytnie schować ją w szafkach. Wyszła dosyć skomplikowana konstrukcja. Tam gdzie było to możliwe została ukryta za plecówkami wpuszczanymi we wcześniej zrobione frezy, w innych miejscach zastosowaliśmy ruchome maskownice. To dosyć pracochłonne rozwiązanie. Zabiera część powierzchni użytkowej w szafkach, jednak jest bardzo estetyczne. Aby uniknąc takich rozwiązań przeważnie rekomendujemy ukrycie większości instalacji w podwieszanych sufitach.
Górne szafki narożne, czasem są wyzwaniem. Tu górny rząd szafek jest bardzo głęboki. Przez co musiały mieć aż 3 punkty podparcia na 2 prostopadłych szynach montażowych.
Aby zmniejszyć widoczną szparę między drzwiami wiszących szafek narożnych fronty nachodzą na siebie. Muszą być przez to otwierane w odpowiedniej kolejności. Efekt wizualny rekompensuje jednak tę niedogodność.
Konstrukcja blendy lodówkowej została zrobiona z dużej lakierowanej płyty i zlicowana ze ścianą co do 1mm – tylko takie dopasowanie pozwala osiągnąć pożądany efekt.
W dolnej, narożnej szafce użylismy system “Lemans” od firmy PEKA. Pozwala ono na wygodny dostęp do rzeczy znajdujących się w szafce i dobre wykorzystanie przestrzeni. Nie jest to wykorzystanie 100% powierzchni, jednak to solidna i wygodna opcja.
Z uwagi na ograniczony budżet w drugim narożniku zastosowaliśmy autorskie rozwiązanie, które pozwala w części szafki wykorzystać prawie 100% powierzchni. Jest wygodne i dzięki zastosowaniu czarnego koloru płyty spójnie “zamyka” kolorystycznie wnętrze tego korpusu.
Nad blatem umieściliśmy oświetlenie led z włącznikiem zbliżeniowym w okolicy okapu. Oświetlenie znajduje się we frezie zrobionym w prawie wszystkich wiszących szafkach.
Jednym z największych wyzwań w tej konkretnej kuchni była nierówność, która wyszła już podczas pomiaru. Podwieszany sufit na całej długości nie trzymał poziomu – stopniowa różnica w skrajnych punktach wynosząca nawet 2,5 cm. Klient nie chciał wyrównywać tej konstrukcji, a szafki wiszące oryginalnie miały licować się z sufitem podwieszanym.
Wykorzystaliśmy tę szczelinę do stworzenia subtelnego, nocnego podświetlenia kuchni, zrobiliśmy test na wizualizacji – symulacja wyglądała obiecująco. Później test w rzeczywistej kuchni i finalnie przekuliśmy wadę w zaletę. Po dodaniu zbliżeniowego włącznika w okolicy końca blatu jest to nie tylko ładny ale i funkcjonalny dodatek. Idąc w nocy napić się wody domownicy nie będą musieli męczyć się od rażącego światła wypalającego oczy :).
Zastanawiasz się Czy Grupa Meblarska będzie dobrym wyborem dla Ciebie?
Zostaw numer telefonu – oddzownimy -> Ty ocenisz.
Szanujemy “prawo do nie” do takiego stopnia – że sami doradzimy inną usługę jeśli widzimy, że nasza nie będzie odpowiednia dla Ciebie.