Grupa Meblarska to meble na wymiar i autorskie produdkty.

Zadzwoń do nas +48 505 130 084

Tadeusza Borowskiego 2, Warszawa

POn - Pt 9 - 16

Top
Wysoka kuchnia na jednej ścianie z fornirowanymi i kamiennymi frontami

Kuchnia na wymiar to nie lada wyzwanie. Stworzyliśmy ten artykuł żeby przybliżyć Ci jak wygląda proces jej powstania. Opisujemy tu nie tylko nasz proces ale i inne modele. Nasz nie będzie najlepszy dla każdego, sprawdzi się świetnie jeśli cenisz swój czas. Jeśli masz go dużo i możesz poświęcić go na organizowanie niektórych rzeczy sam, to najpewniej w Twoim przypadku lepiej sprawdzą się inne rodzaje firm. Zapraszamy do lektury.

 

Nie chcesz czytać? Oglądaj niżej:

 

Odpowiedź na tytułowe pytanie zależy głównie od tego, jakiego rodzaju firma realizuje meble na wymiar. Proces będzie wyglądał zupełnie inaczej w przypadku mebli zakupionych w sieci typu IKEA i od samodzielnego Stolarza a jeszcze inaczej kiedy meble kupimy w firmie oferującej pełną koordynacją projektu.

W innym artykule opisywaliśmy wszystkie, najpopularniejsze, rodzaje usług tworzenia mebli na wymiar i modułowych, warto się z nim zapoznać: Meble z IKEA i meble od stolarza czym się różnią?

 

Jak powstaje kuchnia na wymiar?

Jak wygląda proces tworzenia takiej kuchni z dedykowanym koordynatorem?

Jest to jeden z najbardziej rozbudowanych procesów i jednocześnie najmniej czasłochonny dla Klienta. Stąd najłatwiej będzie nam go opisać. W innych procesach będzie mniej kroków. “Rama” procesu jak i kolejność kroków będą podobne. Wyjątkiem będzie tu zamówienie mebli w firmie takiej jak IKEA, tu będziesz musiał sam skoordynować logistykę oraz montaż w zewnętrznej firmie czyli będzie to kosztować więcej Twojego czasu – wynagrodzeniem będzie niższa cena.

 

Poniżej wyróżniamy kolejne kroki procesu powstawania mebli. Celowo pomijam w nich część projektowania kuchni oraz wyboru odpowiedniego wykonawcy.
W osobnym artykule opisaliśmy jak znaleźć dobrego wykonawcę mebli na wymiar: Jak znaleźć dobrego wykonawcę mebli na wymiar?

 

1. Pomiar rzeczywisty (“w naturze”).

Projekt jest w większości przypadków tworzony z planów architektonicznych które nie są precyzyjnym odwzorowaniem rzeczywistych, końcowych wymiarów. Stąd każdy projekt wymaga pomiaru rzeczywistego.

 

2. Doradztwo w zakresie funkcjonalności oraz materiałów.

Często pomiar jak i konsultacja w zakresie funkcjonalności i innych elementów odbywają się na tym samym spotkaniu. Mimo tego, że projekt zazwyczaj zawiera detale takie jak rozmieszczenie szuflad, mechanizmów cargo czy innych systemów, wiemy z doświadczenia, że z większości projektów da się wycisnąć jeszcze więcej. Nie twierdzimy, że projekty są kiepskiej jakości. Wiemy, że świeże spojrzenie na każdy z nich sprawia, że widzi się jeszcze lepsze rozwiązania.

 

3. Dostosowanie projektu do wymiarów rzeczywistych.

Kiedy mamy już rzeczywiste wymiary oraz pomysły na usprawnienia projektu możemy przejść do dostosowania projektu do konkretnego wnętrza. Najbardziej wydajnie jest zrobić to w programach 3d. Dzięki temu od razu widzimy wszystkie ewentualne kolizje z instalacjami czy systemami między sobą.

 

4. Wybór detali.

Między innymi rodzaje uchwytów, ostateczne wzory frontów (np. frezów), samo rozmieszczenie uchwytów, detale związane z blendami, wpuszczania frontów i inne ustalenia podobnej wagi.

 

5. Produkcja z zakładzie produkcyjnym.

Tego procesu nie będę robijał na mniejsze składowe, bo nie jest on istotny z punktu widzenia Klienta.

 

6. Montaż mebli.

 

Wiesz już jak wygląda proces w punktach. Poniżej dodaliśmy kilka komentarzy do procesu realizacji.

  • Opisany proces jest w naszym przypadku nadzorowany przez koordynatora z którym Klient może kontaktować się bezpośrednio w razie wątpliwości dotyczących realizacji.
  • Koordynator jednak jest od tego żeby przedstawić Ci cały proces od początku do końca i żeby prowadzić Cię przez niego. Tak żebyś wiedziała/ wiedział na którym etapie obecnie się znajdujesz.
  • Jedno z głównych zadań koordynatora to przeprowadzenie Cię przez proces w taki sposób żebyś nie był zaangażowany bezpośrednio, a bardziej informowany o postępach. W procesie częściej otrzymujesz pojedyncze rekomendacje do akceptacji lub ich “zestawy” do wyboru a nie podejmujesz mniejsze decyzje samodzielnie.

 

Pozostałe kategorie firm

Oczywiście istnieje więcej rodzajów procesów powstawania mebli na wymiar.

Postanowilismy w tym artykule wyróżnić jeszcze dwa rodzaje firm.

 

Meble z IKEA

Kupując meble u tego dostawcy powinieneś nastawić się na większe zaangażowanie Twojego czasu. Tu nie otrzymasz gotowych rekomendacji. W większości sytuacji nie unikniesz również wizyty w sklepie. Oraz będziesz musiał ustalić kwestie logistyki i montażu nawet jeśli zlecisz to innej firmie.

 

Meble od Stolarza

W większości przypadków Stolarz nie zrobi projektu a tylko odtworzy Twój gotowy. Przeważnie Stolarz również nie będzie wprowadzał zmian i rekomendacji bo zwyczajnie nie będzie miał na to czasu. Pamiętaj, że On, osobiście uczestniczy równocześnie w procesie: produkcji, montażu i nadzorowaniu całości prac. Z tego powodu nie będzie z nim tak dużego kontaktu jak w przypadku dedykowanego koordynatora i raczej doradztwo będzie mniej rozbudowane.

 

Podsumowanie

Niezależnie od tego na którą z tych ścieżek się zdecydujesz wiesz już czego możesz spodziewać się po procesie powstawania kuchni na wymiar.

Od kontaktu z wybranym dostawcą do początku prac nad realizacją mebli może minąć kilka dni jak i kilka miesięcy. Długość tej części procesu zależy od potrzeb. Na każdym etapie dostosowujemy „prędkość” realizacji do Klienta. Inaczej będziemy tworzyć kuchnię dla inwestora który kupił 10 mieszkań na wynajem, inaczej dla Klienta, który buduje wymarzony, ogromny dom, gdzie planuje spędzić 20 lat życia.

Najważniejsze to uświadomić sobie od czego warto uzależniać wybór konkretnego procesu powstawania mebli na wymiar – a tak naprawdę rodzaju wykonawcy. Naszym zdaniem najlepiej jest się skupić na odpowiedzi na pytanie: “Jak bardzo chcesz zaangarzować się czasowo w realizację mebli?” Im mniejsze Twoje zaangażowanie, tym proces ma być prostszy z Twojej perspektywy a bardziej skomplikowany i czasochłonny po stronie wykonawcy. Przejmując część procesu na siebie oszczędzasz na ostatecznej cenie. Koniec końców dobrze będzie zadać sobie pytanie: “Jak cenny dla Ciebie jest Twój czas?”

 

 

Zastanawiasz się Czy Grupa Meblarska będzie dobrym wyborem dla Ciebie?

Zostaw numer telefonu – oddzownimy -> Ty ocenisz.
Szanujemy “prawo do nie” do takiego stopnia – że sami doradzimy inną usługę jeśli widzimy, że nasza nie będzie odpowiednia dla Ciebie.

 

Podziel się artykułem